اخیر ایران دانلود دانلود فیلم رییس جمهور

اخیر: ایران دانلود دانلود فیلم رییس جمهور ایران انقلاب اسلامی ایران ابوالحسن بنی صدر بنی صدر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت بنزین ۱۵۰۰ و قیمت گازوئیل ۴۰۰ تومان است / دولت

درحالی که کارشناسان با بررسی اهداف درنظر گرفته شده است در بودجه ۹۷ گرانی قریب‌الوقوع قیمت بنزین را پیش‌بینی کرده بودند، سیگنال‌های تازه از سوی دولت این احتمال ر

قیمت بنزین ۱۵۰۰ و قیمت گازوئیل ۴۰۰ تومان است / دولت

دولت: قیمت بنزین ۱۵۰۰ و قیمت گازوئیل ۴۰۰ تومان است

عبارات مهم : بنزین

درحالی که کارشناسان با بررسی اهداف درنظر گرفته شده است در بودجه ۹۷ گرانی قریب الوقوع قیمت بنزین را آینده نگری کرده بودند، سیگنال های تازه از سوی دولت این احتمال را تقویت کرده و قیمت بنزین را ۱۵۰۰ و گازوئیل را ۴۰۰ تومان اعلام کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی دولت امروز در مطلبی با عنوان “معضل بیکاری و تنگنای مالی دولت” دلایل تصمیم دولت در بودجه ۹۷ جهت زیاد کردن قیمت بنزین و گازوئیل را بررسی کرد و تصریح کرد: بر اساس بودجه ۹۷ قیمت بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان می شود.

قیمت بنزین ۱۵۰۰ و قیمت گازوئیل ۴۰۰ تومان است / دولت

در این گزارش آمده است که بیکاری یکی از چالش های اساسی کشور است و این مساله در صورت کم توجهی به مهمترین معضل اجتماعی و اقتصادی کشور در آینده ای نه چندان دور تبدیل می شود. دولت یازدهم با وجود پرسشها زیاد بنگاه های اقتصادی و شرایط رکودی که در آن قرار داشت توانست هر سال و به صورت میانگین ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کند؛ با این وجود با توجه به اینکه با انباشت بیکاری از سال های قبل مواجه بودیم قیمت بیکاری تک رقمی نشد. بر این اساس دولت دوازدهم تلاش دارد تا با اتخاذ راهکارهای اساسی بیکاری را کم کردن دهد و جهت این مساله با توجه به کمبود منابع مالی دولت نیازمند منابع هست. اگرچه دولت تاکید دارد که به دنبال اشتغالزایی از طریق پول پاشی نیست و برنامه های مختلفی جهت اشتغالزایی در نظر دارد. یکی از برنامه های دولت جهت تامین منابع جهت اشتغالزایی در بودجه سال ۹۷ زیاد کردن قیمت بنزین و گازوئیل هست. ولی علت مهم اتخاذ این تصمیم چیست؟

براساس این گزارش، در لایحه بودجه ۹۷ راهکار تامین منابع جهت اشتغالزایی زیاد کردن قیمت بنزین و گازوئیل عنوان شده است است و مهمترین علت آن رسیدن قیمت بنزین و گازوئیل به قیمت فوب خلیج فارس هست. در حال حاضر شکاف زیادی بین قیمت سوخت در کشورمان با کشورهای اطراف وجود دارد. به عنوان نمونه در حالی که قیمت گازوئیل در کشورمان ۳۰۰ تومان است این قیمت در بسیاری از کشورهای اطراف ۶۰۰۰ تومان است واین مساله زمینه را جهت زیاد کردن قاچاق و پرسشها این چنینی فراهم کرده هست. در واقع به دولت این اجازه داده شده است تا از محل زیاد کردن قیمت سوخت درآمدزایی کند. بر اساس بودجه ۹۷ قیمت بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان می شود و البته دولت در اجرای آن مختار است و هنوز وقت آن مشخص نیست. این لایحه در صورت موافقت مجلس ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد جهت دولت دارد و برنامه ریزی شده است تا این منابع صرف اشتغال شود.

درحالی که کارشناسان با بررسی اهداف درنظر گرفته شده است در بودجه ۹۷ گرانی قریب‌الوقوع قیمت بنزین را پیش‌بینی کرده بودند، سیگنال‌های تازه از سوی دولت این احتمال ر

اثرات بنزین بر تورم

در ادامه این تحلیل آمده است که این مساله نگرانی هایی بابت اثرت روانی گرانی بنزین به وجود آورده است و این در حالی است که به گفته کارشناسان میزان تورم ناشی از این گرانی حدود یک درصد هست. کارشناسان با بیان اینکه گرانی بنزین با توجه به اینکه منابع آن در چه جایی مصرف شود تاثیرات متفاوت بر متغیرهای کلان اقتصاد کشور می گذارند می گویند زیاد کردن قیمت بنزین و گازوئیل در صورتی که صرف اشتغالزایی شود اثرات مثبتی در اقتصاد کشور دارد و البته به گفته آنها این در شرایطی است که دولت توجه همه جانبه به مساله گرانی بنزین داشته باشد و در واقع تمامی دستگاه ها جهت اجرای این طرح هماهنگی داشته باشند.

البته این تنها درآمد دولت جهت اشتغالزایی نیست و بررسی بودجه سال آینده نشان می دهد دولت در نظر دارد از طریق تامین مالی با بازار سرمایه، فاینانس و سپرده گذاری صندوق توسعه ملی در بانک ها نیز درآمد داشته باشد که مجموع درآمد دولت جهت اشتغالزایی را به ۷۷ هزار میلیارد تومان می رساند. اشتغال ناشی از حمل و نقل عمومی، بافت فرسوده، مشاغل کوچک و صادرات محور و کارورزی از برنامه های دولت جهت اشتغالزایی در سال آینده است.

واژه های کلیدی: بنزین | منابع | بیکاری | برنامه | لایحه بودجه | برنامه ریزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog